Acarlar Otomotiv Dijital İK Projesi

1 Lokasyon

143 Çalışan

Temel İK + Kurallar

Önce

Acarlar Otomotiv’de Dijital İK Dönüşüm Projesi’ne başlanılmadan önce,
çözülmesi planlanan öncelikli konular aşağıdaki şekildeydi.

Özlük Yönetimi

Çalışanların özlük dosyaları sadece fiziki dosyalarda tutuluyordu. Hangi belgelerin özlük dosyasında olduğunu görmek zaman alıyordu. Özlük dosyasında olması gereken zorunlu belgelerin takibi ayrı bir mesai gerektiriyordu.

İzin Yönetimi

Çalışanların ne kadar izin hakları kaldığını ve izin kullanım geçmişlerini İK ya da Muhasebe’ye sormadan öğrenemiyorlardı. İzin talepleri de sadece fiziki izin formları aracılığı ile yapılabiliyordu.

Notlar

Çalışanlar ile ilgili olarak yöneticilerin kolay bir şekilde geribildirimde bulunabileceği bir dijital mekanizma yoktu.

Zimmetler

Çalışanlara zimmetlenen eşyalar ile ilgili olarak tüm birimlerin ulaşabileceği kolay bir liste dijital ortamda bulunmuyordu.

Dokümanlar

İK süreçlerini yürütürken kullanılan dokümanlar dijital ortamda ilgililerin erişimine açık bir şekilde bulunmuyordu. 

Raporlar

Çalışanlar ile ilgili olarak ihtiyaç duyulan raporların hazırlanması zaman alıyordu. Güncel ve kapsamlı raporlar hazırlamak saatler ve bazen de günler sürüyordu.

Şirketimizde dijital İK dönüşümünü çok kısa bir sürede, çalışan ve yöneticilerimizin kolay bir şekilde adapte olduğu şekilde çözdüğümüz için mutluyum. İdari İK süreçlerinin dijital yönetimi iş yükümüzü azaltacağı için, artan zamanda üst yönetimin gerçekleştirmek istediği stratejik İK yönetimini daha etkin gerçekleştirebilir hale geleceğiz. 

Çiğdem Kurt

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİCİSİ

Sonra

Acarlar Otomotiv’de 1 ay süren Dijital İK Dönüşüm Projesi sonrasında aşağıdaki konularda çözümler sağlandı. 

Özlük Yönetimi

Çalışanların özlük bilgileri ve tercih edilen belgeler dijital ortama taşındı. Hangi çalışanın özlük belgesinde hangi belgeler var, özlük dosyasına fiziken ulaşılamadan da görülebilir hale geldi.   

İzin Yönetimi

Çalışanlar kalan izin haklarını mobil ya da tablet cihazlardan kendileri görebiliyorlar ve izin talebinde bulunabiliyorlar. İzin onay süreçlerini dijitalleştirildi. Belirli işletmeler ya da departmanlar için izin kademeli onay süreci  tasarlanabiliyor. Yöneticiler kendilerine gelen izin taleplerini çalışanın izin geçmişine de bakarak onaylayabiliyorlar. İzinli olan çalışanlar  işletme ya da departman düzeyinde filtreleyerek görülebiliyor.

Notlar

Yöneticiler çalışanlar ile ilgili istedikleri zaman mobil cihazlarından geri bildirimde bulunabiliyorlar. Çalışan detay sayfasındaki notlar kısmından çalışanı daha iyi tanıyabilmek için hakkında girilen notlara erişilebiliyor.

Zimmetler

Çalışanlara zimmetlenen eşyaları dijital ortamda güncel bir şekilde takip edilebiliyor. İşten ayrılma süreçlerinde zimmet iadelerini takip edilebiliyor. Demirbaşlara ilişkin zimmet geçmişi görülebiliyor.

Dokümanlar

İK süreçleri yürütülürken kullanılan dokümanlar dijital ortama taşındı.

Raporlar

Çalışanlar ile ilgili olarak ihtiyaç duyulan temel raporların sistemde kendiliğinden ve güncel bir şekilde oluşması sağlandı.

Ücretsiz Kullanmaya Başlayın!

PangoHR’ın Temel İK ve Kurallar ürünlerini tüm özellikleri ile birlikte 15 gün ücretsiz olarak deneyin.
 Herhangi bir taahhüt ya da kredi kartı bilgisi vermeniz gerekmemektedir.
whitelogo
PangoHR’ın varlık nedeni, insan kaynağının daha iyi yönetilmesini sağlamak ve bunun için yenilikçi dijital araçları müşterilerine sunmaktır..
ADRES
Fulya Mah., Büyükdere Cad., No:42, Doğuş İş Hanı, Kat:5, 34394
Mecidiyeköy / İstanbul